Dětské tábory - U Kateřiny

www.ukateriny.cz/vylety-kurzy


Hlavní navigace

Nacházíte se zde: www.ukateriny.cz/vylety-kurzy » Články » Programy pro školy » Rikitan - program pro školy

Rikitan - program pro školy

Kolegové z Rikitanu nelenili a připravili pro vás
dvoudenní školní výlet s ubytováním v našem areálu.Usmívající se

    Po předchozích zkušenostech Vám Rikitan rádi doporučíme
organizátor výletů: Jiří Tuza  mobil: 734678176  e-mail: jirituza@gmail.com

 

Dvoudenní školní výlet

 

Školní výlet na 2 dny má své kouzlo a dokáže stmelit žáky i vylepšit vztahy s učiteli.

Na vlakovém nádraží ve Štramberku vás s úsměvem na tváři přivítá náš průvodce. Těžká zavazadla odvezeme do rekreačního střediska a s lehkými baťůžky se vydáte vstříc pestrému programu prvního dne. Večer dorazíte příjemně unaveni do rekreačního střediska "U Kateřiny" přímo na večeři. Ti aktivnější z vás jistě ocení bohaté sportovní zázemí, některé naopak potěší nově zrekonstruované sprchy a wifi. S příchodem večera rozděláte oheň a opečete špekáčky, které jste vlastnoručně vyrobili během dopoledního programu!

 

Druhý den nikam spěchat nemusíte. Průvodce s vámi sice již nepůjde, učitelé ale dostanou přehledné materiály s radami a tipy na program dalšího dne.

 

Hrad Štramberk a věž Trúba

 Školní výlet

Posilníme se svačinou a hravě zvládneme pár schodů na Štramberskou Trúbu. Někteří zvládnou během cesty vzhůru správně spočítat počet schodů a nejbystřejší najdou našeho trestance Pepu, který už dlouhá léta leží v hladomorně. Z výšky vypadá všechno jinak a děti pomalu začínají poznávat, kde všude už dnes byly. Neodpustíme si ani chvilku zeměpisu a odměníme všechny děti, které správně odpoví na zvídavé otázky.

 

Střelba z luku

 Školní výlet

Vzpomínáte si, jak jste jako malí vyráběli luky a šípy a hráli si na indiány?  Možná zúročíte získané zkušenosti a předvedete je při souboji o nejlepšího lukostřelce.

 

Výroba špekáčků

 Školní výlet

Špekáčky opečené na táborovém ohni chutnají výborně. Ještě lépe ale budou chutnat, když si je vlastnoručně vyrobíte. Zkušený řezník vám vše ukáže a poradí, jak nejlépe masovou směs do střívka vpravit. Poté už jen špekáčky uvaříte a večer u ohně si na nich pochutnáte.

 

Pekárna Štramberských uší

 Školní výlet

Už z dálky děti ucítí vůni čerstvého perníku. V místní pekárně na vás bude čekat hlavní pekař a se zaujetím prozradí spoustu zajímavostí o této netradiční pochoutce. Na vlastní oči uvidíte, jak celá výroba probíhá a jako správní pekaři si také jedno ucho sami upečete a sníte.

 

Aqua-terra expozice

 Školní výlet

Nadšený chovatel a cestovatel Marek Jeřábek dětem svým poutavým výkladem představí rozmanité druhy tropických ryb, exotických hadů, ještěrů a pavouků. Na vlastní oči spatří dravou želvu kajmanku i roztomilé opičky. A kdo se nebojí, může dokonce zapózovat s hadem za krkem, nebo obří tarantulí v ruce. Na závěr uvidí, jak se taková exotická zvířátka krmí.

 

Jízda na terénních čtyřkolkách

 Školní výlet

Na řadu přichází vrchol dne. Vůně benzínu a zvuk motoru dotváří kulisu nadcházejících okamžiků. Než se ale posadíte za volant, vysvětlíme si základní pravidla a pod dozorem projedete zkušební kolečko. Jakmile dokončíte přípravu závodního jezdce, nic už nebrání v předvedení vašeho nadání na trati.

 

OVĚŘTE SI VOLNÝ TERMÍN na stránkách Rikitánu -  ZDE.

 

 

 


  

 
Další možnosti

Náš Facebook
Náš Skype
Ke stažení